Правильний догляд за вікнами

03.04.2019

Сучасні вікна розраховані на довгий термін експлуатації, навіть за відсутності регулярного обслуговування. Однак із часом їхні споживчі характеристики погіршуються, вони втрачають презентабельний зовнішній вигляд.

Кілька простих дій, виконуючи які ви зможете подовжити термін служби вікна і одночасно отримувати більше задоволення від користування ним.

1.Мойте вікна.

  • Навесні, влітку намагайтеся мити вікна з двох сторін.
  • Восени обмежитеся внутрішньою стороною рами.
  • Взимку — просто протріть внутрішню поверхню рами і склопакета м’якою ганчіркою. Якщо є можливість — регулярно обмітайте зовнішню сторону рами й підвіконня від снігу.

Пластикову раму мийте спеціальними засобами, а якщо їх немає — скористайтеся мильним розчином. Уникайте абразивних матеріалів та жорстких губок — вони можуть подряпати поверхню рами. Ще один ворог пластику — розчинники. Вони так само безнадійно зіпсують зовнішній вигляд вікна.

Дерев’яну раму краще не мити, а протирати вологою серветкою або обробляти за допомогою засобу для меблів.

Склопакети можна мити будь-яким розчином, призначеним для звичайного скла. Водночас треба стежити, щоби миючі рідини, що містять спирт, не потрапляли на ущільнювачі, позаяк це призведе до їх передчасного псування.

2. Очищайте ущільнювачі. Перед початком літнього та зимового сезонів огляньте ущільнювачі вікон і, у разі необхідності, очистіть їх від бруду водою або мильним розчином. Після — витріть насухо й нанесіть силіконову змазку. Догляд за ущільнювачами захистить вас від протягів і допоможе підтримувати комфортну температуру в приміщеннях.

3.Смазивайте фурнітуру. Усі рухомі частини вікна необхідно змащувати не рідше разу на рік. Це вбереже їх від передчасного зносу, а вас — від скрипучих петель і заїдають ручок. Застосовуйте звичайне машинне мастило.

Багато виробників маркують місця, у яких його необхідно наносити.

4.Следите за дренажними каналами. Відкривши стулку вікна, ви легко знайдете отвори, службовці для відводу конденсату. Вони регулярно забиваються пилом, яка швидко перетворюється в бруд. Це підсилює запотівання вікон і, до того ж, не естетично виглядає. Щоби розвязати проблему, досить використовувати тканину з мікрофібри й зубочисткою. Робіть це в міру необхідності.

 

Якщо в процесі обслуговування вікна ви помітили пошкодження, які вам не вдається усунути самостійно — обов’язково зверніться до нас або в іншу компанію, яка займається установкою й обслуговуванням пластикових вікон і дверей.

Чим раніше фахівці почнуть ремонт вашої конструкції, тим більша ймовірність того, що можна буде обійтися без її заміни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

05.03.2019

Кілька простих порад від наших фахівців. Вони не потребуватимуть великих витрат часу або грошових коштів. А результатом стане продовження терміну служби ваших вікон і крім того…

Детальніше
17.04.2019

Через вікна в наші квартири й офіси потрапляє не тільки сонячне світло і свіже повітря, але й комахи. На щастя, існує надійний спосіб захистити себе від непроханих гостей. Це москітна сітка.

 

Детальніше